Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/elmakinesi/public_html/system/database/mysql.php on line 6
Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/elmakinesi/public_html/system/database/mysql.php:6) in /home/elmakinesi/public_html/system/library/session.php on line 11Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/elmakinesi/public_html/system/database/mysql.php:6) in /home/elmakinesi/public_html/system/library/session.php on line 11Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/elmakinesi/public_html/system/database/mysql.php:6) in /home/elmakinesi/public_html/index.php on line 168Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/elmakinesi/public_html/system/database/mysql.php:6) in /home/elmakinesi/public_html/system/library/currency.php on line 45 İkinci El Nakış Makinesi
ALIŞVERİŞ SEPETİM
0 ürün var.
 

İkinci El Nakış Makinesi

İkinci El Nakış Makinesi;


swf-2005-4-kafa-duz-nakis-makinesiTürkiye'de nakış makinasi talebi her gecen yıl düşmesine rağmen halen tekstil sektorunun vazgeçilmezleri arasındadır. Özellikle 2000 li yıllardan beri yoğun şekilde kullanılan nakış makınaları 2004 -2008 yıllarında altın çağını yasamıs ve kullanıcısı ve tabi ki satıcısını fazlasıyla memnun etmiştir.

Dünyada ki krizler ve ülkemizdeki krizler, pazarın daralması, fiyat rekabetinin artması gibi nedenlerden Türkiye'de nakış makinasına olan talep her gecen sene düşmüştür.

Örn: 2006 yılında yaklasık 1000 adet nakış makinesi Türkiye pazarına girmıstir (Çin makınaları hariç).  2011  yılında 150 makine girişi olmuştur.

Pazarda etkili olan markalar Japon malı Barudan ve Tajima, Guney Kore malı SWF ve Alman malı ZSK nakış makinalarıdır. Bu markaların satış performansları yıllara gore inişli çıkışlı bir durum seyretmektedir.

Buna rağmen JAPON markaları pazarda daha saglıklı ve ıstıkrarlı şekilde yoluna devam etmektedirler.

Yeni makinalara olan talebin her yıl aşağıya doğru gelmesinin doğal sonucu olarak ikinci el makina pazarı hareketlenmiştir ve ikinci el nakış makinesina olan telep artmıstır ve kendi başına bir pazar haline dönüşmüştür.

Müşterilerin makinalardan beklentilerin yanısıra satıcı firmadan beklentileri de makinanın satışını direkt olarak etkilemektedir.

Nakış makinasının performansı ve müşterinin isteklerini karşılaması makinanın satışına doğrudan etki etmektedir fakat bunun yanı sıra servis ve parca hizmetinin zamanında verilmesi, satış ve servis personelinin yaklaşımı, eksiklerin giderilmesi, müşterinin isteklerinin dinlenmesi ve makul çözümler sunulması, müşteri-satıcı ilişkisinin düzeyi makinaların satışına dırekt etkı eden nedenlerdır

Türkiye nakış makinası pazarında bulunan markaların ikinci el satışları, sıfır makina satışları ile doğru orantılı olarak yükselmekte veya düşmektedir.

Müşteri memnuniyeti, zamanunda çözüm sunulması ve yedek parçanın ucuz ve kolay elde edilebilir olması makineyi müşterinin gözünde alınabılır kılmaktadır.

İyi Bir Nakış Makinasinda Olması Gereken Özellikler:ikinci_el_nakis-makinesi

  • Minimum 1000 devir/ dk calısmalıdır
  • Dikiş hafızası minimum 2.000.000 vuruş olmalıdır
  • Ince nakış işlerini rahatlıkla çalışabilmeli
  • Yeni nesil versiyonlara gelecekte açık olmalı
  • Pul çalısma özelliği olmalıdır
  • Simli iplikleri rahat çalışabilmeli
  • Çalışan personelın anlayabılecegı sekılde ekranı olmalı
  • Müşterı memnuniyeti ve makinanın genel  kalitesi Turkiye standartlarına uygun olmalı
  • Ikinci el piyasası iyi olmalı

İşte sizlere bahsettiğimiz yukarıda ki yazımızda siz değerli müşterilerimizi bilgilendirerek, yeni bir sıfır nakış makinası ile ikinci el nakış makinesi alırken dikkat edilecek hususların altını çizerek dikkat etmeniz gerektiği konusunu dile getirdik.

Sizlerde ikinci el nakış makinesi alırken bizim dediklerimize uyarsanız eminizki MUTLU olacaksınız.